piątek, 2 września 2011

"Katjek i Koko. Profesor Kosmosik" – zapowiedź

NOWE WYDANIE KOMIKSU JANUSZA CHRISTY. Kajtek i Koko: Profesor Kosmosik to piąty tom przygód Kajtka i Koka autorstwa znakomitego scenarzysty i rysownika, Janusza Christy, ukazujący się w kolekcji Klasyka Polskiego Komiksu. Album jest nowym wydaniem,  z nową okładką, uzupełnionym o niepublikowane dotąd paski  komiksowe.

Tom zawiera opowieść, która ukazywała się na łamach „Wieczoru Wybrzeża” w latach 1959–1960.

W albumie Kajtek wraz z profesorem Kosmosikiem udają się w podróż w czasie. Bohaterowie postanawiają poznać życie ludzi w epoce średniowiecza. I rzeczywiście, trafiają do tamtych czasów, ale nie przypuszczają, że przyjdzie im stawić czoło nie tylko problemom historycznym, ale także czarom, działającym w epoce zamków i książąt! Wyprawa naukowo-poznawcza zmienia się w pełną niezwykłych zwrotów akcji walkę o przetrwanie. Na drodze bohaterów staną nie tylko źli rycerze, ale też duchy. 

Opowieść tę można uznać nie tylko za klasykę polskiego komiksu, stała się również wzorem dla kolejnych pokoleń pisarzy fantasy.

Artysta, nim powołał do życia niezapomniane postaci Kajka i Kokosza, przez wiele lat publikował w różnych czasopismach serie o innych bohaterach. Wśród nich znaczące miejsce zajmowali uwielbiający przygody marynarze Kajtek i Koko oraz szalony wynalazca, profesor Kosmosik.

Album w sprzedaży od 12 września!

Scenariusz i rysunki: Janusz Christa
Oprawa: twarda
Objętość: 152 strony
Format: 170 x 260 mm
Cena: 69,99 zł
Wydawnictwo: Egmont

ip/ Egmont