środa, 4 stycznia 2012

Rumiko Takahashi "Ranma ½" (tom 28) – recenzja

Dobry!
RANMA ½ PO RAZ DWUDZIESTY ÓSMY. Wydawnictwo Egmont opublikowało w 2010 roku kolejny tom popularnej mangi fantastyczno-komediowej autorstwa Rumiko Takahashiego. Ranma ½ obok licznego grona czytelników ma też wielu fanów filmowych wersji komiksu. Żadna z grup nie zawiedzie się najnowszym egzemplarzem, bowiem idealnie oddaje on klimat całej serii. 

Czytaj też na: www.irka.com.pl 

Ranma Saotome – główny bohater mangi – w trakcie nauki sztuk walki, wpadł do Jusenkyo. Przeklęte źródło na stałe zmienia jego naturę: zawsze gdy ma kontakt z zimną wodą zmienia się w dziewczynę i tylko gorąca woda nietrwale pozwala mu odzyskać męską płeć. Ranma swoją naturę ukrywa przed matką, przed którą pojawia się jako Ranko. To nie koniec zabawnych perypetii bohaterów Ranma ½. Niezwykłym przygodom towarzyszy grono ciekawych osobistości, z ojcem głównego bogatera – Genmą Saotome zamieniającym się w… pandę, czy dziwacznym Happosai na czele. 

W tomie dwudziestym ósmym główną rolę odgrywa Ryu Kumon, który przed matką Ranmy podaje się za prawdziwego syna. Ozdobą albumu jest długi pojedynek obu bohaterów prezentujących odmienne style walki: technikę Umisenken i Yamasenken. Podobnie jak w całej serii w tomie 28. dominuje też wszechobecny humor, który skutecznie rozbija typowy dla mangi patos scen walki czy poważnych rozmów. 

Wielbiciele serii z pewnością zaopatrzą się w dwudziesty ósmy tom Ranmy ½. Album być może przekona też czytelników stroniących od tego typu dzieł. Napisany jest bowiem w bardzo przystępny sposób, z dystansem to tegoż gatunku, przejawiając jednocześnie unikalny klimat i atmosferę charakterystyczną dziełom Rumiko Takahashi. 

Ranma ½, tom 28 
Scenariusz: Rumiko Takahashi
Rysunek: Rumiko Takahashi
Tłumaczenie: Maciej Nowak-Kreyer
Oprawa: miękka
Papier: matowy
Druk: cz.-b.
Format: 115x180 mm
Liczba stron: 176
Cena z okładki: 17 zł.
Wydanie: 2010 
Wydawnictwo: Egmont