piątek, 15 czerwca 2012

"Kajtek i Koko w kosmosie" – konkurs na www.irka.com.pl

KONKURS. Redakcja portalu www.irka.com.pl, wraz z wydawnictwem Egmont, przygotowała konkurs dla wielbicieli komiksów. Do wygrania pierwsze pełne wydanie najdłuższego polskiego komiksu: Kajtek i Koko w kosmosie. Szczegóły w dziale ‘Konkursy’ lub pod adresem: www.irka.com.pl.

„Album Kajtek i Koko w kosmosie zapoczątkował przed laty wydawanie klasyki polskiego komiksu w Wydawnictwie Egmont. Historia edycji ponad tysiąca dwustu pasków komiksowych jest długa i równie zajmująca jak sama opowieść. Najdłuższy polski komiks pierwotnie ukazywał się na łamach „Wieczoru Wybrzeża” w latach 1968–1972. Następnie wydawcy próbowali zebrać rozproszone fragmenty dzieła, lecz dopiero w niniejszym albumie udało się odtworzyć z pierwodruków prasowych i uporządkować wszystkie kosmiczne perypetie Kajtka i Koka. Po 40 latach od zakończenia edycji prasowej jest to pierwsze pełne wydanie najdłuższego polskiego komiksu. 

Komiks Janusza Christy w fascynujący sposób opowiada o przygodach tytułowych bohaterów uczestniczących w eksperymencie profesora Kosmosika. Zwariowany naukowiec wysyła ich z ekspedycją do gwiazdozbioru Oriona. W jej trakcie przyjaciele poznają mieszkańców odległych planet i ich zwyczaje, ryzykują życie, przeżywają odmienne stany świadomości, ale ostatecznie pozostają pełnymi humoru i optymizmu chłopakami z Ziemi.

Kajtek i Koko, dwaj uwielbiający przygody marynarze, byli poprzednikami i pierwowzorami niezapomnianych postaci Kajka i Kokosza".

Kajtek i Koko w kosmosie
Scenariusz i rysunki: Janusz Christa
Wydanie: III uzupełnione
Oprawa: twarda
Objętość: 672 strony
Format: 170 x 260 mm
Cena: 99,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
Zapowiedź: Egmont